نتایج جستجو برای عبارت :

احترام حضرت موسی به فرعون

هر کسی در حد توانش میتونه فرعون باشه، یعنی فرعون زمانه یا فرعون محیط خودش. به نظرم جایگاهش در آخرت با فرعون زمان حضرت موسی(ع) تفاوت زیادی نخواهد داشت. اون فرعون موقعیت و فرصت بیشتری داشت با پیامبر خدا مبارزه میکرد و تو موقعیت پایین تری داری میتونی به یک ملت ظلم کنی یا به کارمند های زیر دستت یا افراد خانواده ات و یا حتی ظلم به یک مورچه!!
همتون فرعون اید و ظالم!
جایگاه همتون یک جاست! جهنم...

باسمه تعالیزنان بهشتیحضرت آسیهغزل۶
آسیه تنهاترین در کاخ ظلم و جور شاهپایداری کرد او بر باور و ایمان و راه
می کند مخفی مرامش را ز فرعون لعینهست او را اعتقاد محکمی در بارگاه
آسیه مانع شود از کشتن طفل صغیرگفت باشد باعث خیر و شود وی را پناه
بود او مادر برای حضرت موسی چنانتا بدیدش نور یزدان در جبین و در نگاه
همسر فرعون عبادت کرد مانند نبیگشت او یکتاپرست و دید موج خشم شاه
می کند فرعون گله از آسیه بر مادرشبلکه بنماید پشیمان یا که باز آید به راه
چ
یک روایت قشنگ شنیدم که گفتم برای شما هم بگم
یک روز مردم مصر پیش فرعون آمدند و گفتند که : آهای فرعون ببین چند وقتی هست که باران نیامده و خشکسالی شده، تویی  که ادعای
خدایی میکنی خب یک دعایی یا کاری انجام بده که باران بیاید.وقتی یاران حضرت موسی این حرف ها را شنیدن ته دلشان گفتند: خب دیگه
وقتی فردا باران نیامد این مردم هم می فهمند که فرعون یک دروغگو هست. فردا شد و باران آمد.اصحاب تعجب کردند و حضرت موسی هم 
دلیل را از خدا پرسید. خدا گفت: دیشب فرعون روی
حضرت حوا،مادر همه انسانها_آسیه همسر فرعون که بدست او به شهادت رسید_کلثوم خواهر حضرت موسی علیه السلام،_مریم دختر عمران_اینان کسانی بودند که درموقع وضع حملحضرت خدیجه علیها السلام او را کمک کردند.واو توانستسیده زنان عالمیان را به دنیا بیاورد.
 جعفری گوید شنیدم حضرت   ابوالحسن ع بمن فرمود چرا مینگرمکه تو نزد عبدالرحمان بن یعقوب هستی   جماری  عرضکرداو دایی من است  حضرت فرمود او در باره خدا سحخن ناهمواری گوید خدارا بصورت اجسام و اوصاف ان ان وصف کند و پس باو همنشین شو ومارا واگذاریابا بشین واوراترک کن  عرضکردم  او هرچه میخواهد بگوید بمن چه زیانی دارد وقتیکه من نگویم انچه را که او گوید ابوالحسن ع فرمود ایا نمی ترسی از اینکه باو عذابی نازل کردد و هردو ی شما را فرا گیرد ایا ندانی داست
بسم الله الرحمن الرحیم

گاهی آدمی با خود می اندیشد که وقتی خدای به این بزرگی هست
وقتی خداوند آسمانی به این بزرگی خلق کرده است
اگر آدمی سؤالی در مورد خلقتی دارد
آیا بهتر است از خالق بپرسد
یا از مخلوق....

کلا اینکه چرا انسان ها در جایی که خالق شان وجود دارد
درب خانه مخلوق را می زنند
به نظر
بواسطه جهل است...

همان ما قدر الله حق قدره....

و نکته جالب دیگری که هست این است که
حضرت موسی علیه السلام
در مقابل فرعون
هیچ نداشت و دست اش خالی خالی بود...
ولی خ
درسهایی از قرآن24بهمن+پاسخ

1- امام عسکری علیه‌السلام، چه کسی را الگوی همه‌ی امامان معرفی کرد؟
1) امام حسین علیه‌السلام
2) امام علی علیه‌السلام
3) حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها
2- قرآن در سوره تحریم، چه کسی را به عنوان الگوی همه‌ی مؤمنان معرفی می‌کند؟
1) همسر فرعون
2) همسر حضرت موسی
3) همسر حضرت نوح
3- در آیه 39 سوره نجم، خداوند از انسان چه خواسته است؟
1) سعی در انجام وظیفه
2) عمل برای نتیجه
3) هر دو مورد
4- خداوند برای جداکردن نوزاد از مادر موسی، چه وعد
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد. توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

مدت زمان: 3 دقیقه 6 ثانیه
دریافت  
حجت الاسلام سید احمد دارستانی
موضوع:احترام حضرت موسی (ع) به فرعون
روزی ابلیس نزد فرعون رفت. فرعون خوشه‌ای انگور در دست داشت و تناول می‌کرد. ابلیس گفت: آیا می‌توانی این خوشه انگور تازه را به مروارید تبدیل کنی؟ فرعون گفت: نه. ابلیس به لطایف‌الحیل و سحر و جادو، آن خوشه انگور را به خوشه‌ای مروارید تبدیل کرد. فرعون تعجب کرد و گفت: احسنت! عجب استاد ماهری هستی. ابلیس خود را به فرعون نزدیک کرد و یک پس گردنی به او زد و گفت: مرا با این استادی و مهارت حتی به بندگی قبول نکردند، آن وقت تو با این حماقت، ادعای خدایی می‌کنی
[یاقوت حموی] در جلد هشتم کتاب معجم البلدان مینگارد: فرعون به هامان دستور داد که نهر سردوس را حفر کند. هنگامی‌که هامان مشغول حفر جوی شد، اهالی قریه‌ها هرکدام می‌آمدند و مالی می‌دادند که عبور آن نهر از قریه آن‌ها باشد. هامان گاهی آن نهر را به‌طرف مشرق و گاهی به‌طرف مغرب و گاهی به‌طرف قبله می‌برد و بدین‌وسیله از هر قریه‌ای مبلغی می‌گرفت تا اینکه صد هزار دینار جمع کرد و پول‌ها را نزد فرعون آورد و قضیه را برای فرعون شرح داد. فرعون گفت: وای ب
 حضرت صادق ع فرمود برای مومن سراوار نیست  که در مجلسی  بنشیند که خداوند فرمانی شود و ان مومن قدرت بر  بخمزدن ان مجلس نداشته باشد  2 جعفری گوبد شنبدم حضدت ابوالحسن  ع  بمن فرمود چرا مینگرم که تو نزد عبدالدحمن بن یعقوب. هیتی  جعفری عرضکرد او دایی من است حضرت فرموداو در باره خدا  سخن نا همواری گوبد خدارا بصورت اجسام و اوصاف ان وصف کندپس یا باو همنشین شو و ماراواگزار یابا مابنشین و اوراترک کن عرضکردم او هرچه میخواهد بگوید بمن چه زیانی دارد  وفت
⁦✍️⁩دجال های مختلف!
دجال یعنی دشمن خداوند.
دجال تک چشم یعنی چشم دنیا بین و عدم اعتقاد به آخرت؛در حالی که ما به دنیای پس از مرگ هم اعتقاد داریم‌.
دجال شخص خاصی نیست و منظور جریان و سیستم کفر است.
در دوره های مختلف دجال های متعدد وجود داشته است‌؛مثلا دجال دوران حضرت موسی فرعون و دجال دوران حضرت ابراهیم نمرود بود.
در زمان حضرت شعیب کم فروشی باب بود  و یا در زمان حضرت لوط مردم همجنسباز بودند خداوند آنها را نابود کرد.
در حالی که همجنسبازی تنها بخ
تحریف فضیلتی از فضائل حضرت زهرا و خدیجه سلام الله علیهما توسط ابن عربی صوفی ناصبی
محمد بن جریر طبری از علما و مفسرین بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است: 
حدثنی المثنى قال، حدثنا آدم العسقلانی قال، حدثنا شعبة قال، حدثنا عمرو بن مرة قال، سمعت مرة الهمدانی یحدث، عن أبی موسى الأشعریّ قال: قال رسول الله صلى الله علیه وسلم: کمل من الرّجال کثیرٌ،ولم یکمل من النساء إلا مریم، وآسیة امرأة فرعون، وخدیجة بنت خویلد، وفاطمة بنت محمد.
رسول خدا (صلی الله علی

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
‌موسی(ع) معجزه‌ی بزرگ را به فرعون نشان داد، فرعون می‌دانست، اما تکذیب کرد و نافرمانی نمود.امکان دارد انسان در یک مسئله فرعون بشود. مشکل علمی ندارد، می‌داند این کار یقیناً حرام است؛ ولی عمل نمی
تحریف فضیلتی از فضائل حضرت زهرا و خدیجه سلام الله علیهما توسط ابن عربی صوفی ناصبی
محمد بن جریر طبری از علما و مفسرین بزرگ اهل سنت عمری روایت کرده است: 
حدثنی المثنى قال، حدثنا آدم العسقلانی قال، حدثنا شعبة قال، حدثنا عمرو بن مرة قال، سمعت مرة الهمدانی یحدث، عن أبی موسى الأشعریّ قال: قال رسول الله صلى الله علیه وسلم: کمل من الرّجال کثیرٌ،ولم یکمل من النساء إلا مریم، وآسیة امرأة فرعون، وخدیجة بنت خویلد، وفاطمة بنت محمد.
رسول خدا (صلی الله علی
آنچه از مجموع بیانات و روایتی که در این زمینه وجود دارد، بدست می آید، این است که این عمل واجب نیست. اما هنگام شنیدن نام مبارک آن حضرت شایسته است که بنوعی احترام نمود. در روایت معروف دعبل خزاعى شاعر اهل بیت (علیهم السلام) آمده است که وقتى قصیده مشهور «مدارس آیات» را خدمت امام على بن موسى الرضا (علیه السلام) مى خواند، هنگامى که به این بیت رسید: خروج امام لامحالة خارج *** یقوم على اسم الله والبرکات امام (علیه السلام) دست بر سر نهاد و به عنوان احترام
ترجمه عبارت ابن عربی : موسی نور چشمی برای فرعون بود در ایمانی که خدا هنگام غرق به فرعون عطا کرد پس خداوند او را قبض کرد پاک و مطّهر بدون آنکه در وی پلیدی و خُبثی باشد زیرا او را هنگام ایمانش قبض کرد قبل از آنکه به گناهان آلوده گردد و چیزی از گناهان کسب کند !
نقد این سخنان بی ارزش را در ادامه مطلب ببینید :
ادامه مطلب
‍ ‍
شرح احوالات؛ڪرامات؛ مڪاشفات اولیاءاللہ

✨احترام به روضه حضرت سید الشهدا علیه السلام...

آقای حاج آقا محیی الدین انواری از آقایی نقل می کرد که می گفت: 
منزل آقای میلانی شخصی منبر می رفت که من به منبرش خیلی علاقه داشتم... 
- بر من غسل واجب شد و دیدم که اگر بخواهم غسل کنم و بعد به جلسه بروم، آن منبر از دستم می رود!
غسل نکرده با همان حالت جنابت به منزل آقای میلانی رفتم.
آقای میلانی کنار در می ایستاد و به واردین خوش آمد و "مرحمت عالی زیاد" می گفت
قصۀ موسی و فرعون
یک:
چون بنی اسرایل در جفاهای فرعون و قبطیان درماندند، امر آمد از خدای تعالی مر موسی را که: «بنی اسرایل را ببر از مصر به سوی دریا، در این روز فرعون بر اثر شما بیاید. همه را در در دریا هلاک کنیم.» موسی علیه السّلام با قوم بیرون رفت از مصر بر بهانۀ آنکه: «ما همی عید کنیم.» وُحلی و حِلَل فراخواستند و برخویشتن کردند و برفتند سوی دریا. قضا را آن روز از هر اهل‌بیتی از قبط عزیزی بمرد. ایشان در ماتم مشغول ماندند تا سه شبا‌روز. آنگاه فرعون
عَنْ عَائِشَةَ أَنَّهَا قَالَتْ‏: «کَانَتْ [فاطمةُ] إِذَا دَخَلَتْ عَلَیْهِ [صلی الله علیه و آله] رَحَّبَ بِهَا وَ قَامَ إِلَیْهَا فَأَخَذَ بِیَدِهَا فَقَبَّلَهَا‏ وَ أَجْلَسَهَا فِی مَجْلِسِهِ وَ کَانَ إِذَا دَخَلَ عَلَیْهَا رَحَّبَتْ بِهِ وَ قَامَتْ إِلَیْهِ فَأَخَذَتْ بِیَدِهِ فَقَبَّلَتْهُ وَ أَجْلَسَتْهُ فِی‏ مَجْلِسِهَا».
ترجمه:
از عایشه چنین نقل شده است که: هرگاه فاطمه(علیهاالسلام) به حضور پیامبر(صلی الله علیه و آله) مى‏آمد
هیچ کس به عنوان یه خانم به من احترام نزاشت. این باعث کمال گرایی منه. احترام من دنبال احترامم....من بهت به عنوان یه خانم احترام گذاشتم...ممنونم.
این چند خط مکالمه آخر من و دکترم بود . و من توی اتوبوس نشستم و گریه میکنم.
به خاطر زنانگی از دست رفته ام که قربانی احترام شده.
بعضی آدم ها تغییرت میدن.بدون اینکه بخوان
استدلال امام صادق علیه السلام در باره رجعت
علامه مجلسی رضوان الله علیه در کتاب رجعت می‌نویسد:
مفضل گوید که به امام صادق علیه السلام عرض کردم ای مولای من! جمعی از شیعیان شما هستند که قائل نیستند که شما و دوستان شما و دشمنان شما در آن روز زنده خواهید شد. حضرت فرمود که مگر نشنیده‌اند سخن جد ما رسول الله (صلی الله علیه و آله) را و سخن ما اهل بیت را که مکرر خبر داده‌ایم از رجعت، مگر نشنیده‌اند این آیه را که: «و لنذیقنهم من العذاب الأدنى دون العذاب
«آدم باید به بزرگترها احترام بذاره» از نظر من جزو منفعت طلبانه‌ترین حرفاییه که میشه زد. آیا وقتی از کسی میخوای به بزرگترها احترام بذاره منظورت اینه که اجازه داره به کوچیکترها فحش رکیک بده و توهین کنه؟ معلومه که نه! چیزی که ما در قالب احترام به بزرگترها از دیگران توقع داریم در واقع احترام و ادب و این قبیل مسائل نیست، که اگر بود دیگه حرف از کوچیک و بزرگ بی‌معنی بود. این احترام مورد انتظار در واقع یک جور امتیازِ بدون منطقه که ازت میخواد به صرف
همه ما در وجودمان مصر داریم، همه ما فرعون هستیم، ما فرعونهای کوچکی هستیم به اندازه مصرهای درونمان، خدا نکند عده ای حاضرباشند به ما سواری بدهند و مرید ما باشند.... همه ما روزی چندین بار درون خودمان فریاد میزنیم انا ربکم الاعلی.خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند
میگن زمانی که حضرت موسی مقابل ساحران فرعون قرار گرفت
  چشمش به مار ها افتاد دلش لرزید..ترسید
پیش خودش گفت خدایا نکنه فکر کنن منم سحره کارم،نکنه فک کنن منم جادوگرم و ایمان نیارن..خدا به حضرت موسی خطاب میده:موسی از چی میترسی؟ من هستم..تو منو داری!
عصاتو بنداز ترس به دلت راه ندهعصا میفته به یک اژدها تبدیل میشه و تمام مارهارو میبلعه
اونوقت تمام ساحرا زانو میزنن و میگن ما ایمان آوردیم به خدای هارون و موسی:)
+قسم به لحظه ای که شکسته ای و جز خدایت مرهم
دانلود انیمیشن موسی (ع)
موسی (ع) از پیامبران الهی است که بسیار در کار خود خبره و توانمند بود .
او معجزات فراوانی داشت
دست نورانی از معجزات این پیامبر الهی به شمار می رفت
موسی نیک میدانست که فرعون زمانه
می تواند فرعونی صاحب زور و قدرت باشد
و سکوهای مکنت و شوکت را روی او خراب کند
وقتی سکوهای مکنت و شوکت روی او خراب شد
به سمت تباهی گام بردارد
براستی فرعون که این همه خرابی 
به باز آورد در نهایت موسی را به مقابله فرا می خواند
برای دانلود انیمیشن موسی
اگه علاقمند به خواندن داستان های زیبا با ساختار حرفه ای و هنرمندانه هستید، خواندن سوره طه رو از دست ندید...
خداوند در این سوره، اوج زیباییِ یک روایت رو به تصویر کشیده...روایتی که برای یه مخاطب مبتدی هم جذابه... روایت زندگی حضرت موسی (علیه السلام)
من هروقت این سوره رو میخونم، از تصویرسازی های فوق العاده ش به وجد میام. مثلا تصور کنید صحنه ی داستان، درمورد صحبت های خداوند با حضرت موسی و حضرت هارونه، ناگهان صحنه عوض میشه و میره تو کاخ فرعون! و انقدر
این پاورپوینت در 23 اسلاید به شکل منحصر به فرد زیبا و خاص طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از  نام و نسبت آسیه، نام آسیه در قرآن،آسیه و حضرت موسی،آسیه در روایات، ایمان آسیه،شهادت آسیه و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد آسیه در این پاورپوینت درج شده است که امیدواریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید.
جهت دانلود فایل کلیک کنید
 حضرت صادق ع فرمود دو نفر مرد بر حضرت امیرالمومنین علیه السلام وارد شدند پس آنحضرت برای هر کدام از انهاتوشکی انداخت یکی از آندو روی آن نشست ودی ری خودداری کرد امیرالمومنین باو فرمود بر آن بنشین زیرا از پذیرفتن احترام خود داری نکند جز اطلاع سپس فرمود رسولخدا ص فرمود هر گاه بزرگوار قومی برشما رسید اورا گرامی دارید
به احترام همه ی اون لحظه هایی که دنیا برات نخ نما شد،
به احترام همه ی شروع هایی که یه قدم دیگه به آخر خط نزدیکترت کرد،
به احترام همه ی امکانهایی که تا ابد ازت سلب شد،و به احترام تک نگاهی که تا مغز استخوانت نفوذ کرد...بایــــــــــــــــــــــد ادامــــــــــــــــــــــــه داد
باید دنبال حال خوب بوداز نوع خاصش، از نوع خودت و بدونیم که "طبیعت معطل ما نمی مونه"
#تفسیر_انفسی در بیان #علامه_حسن_زاده ادام اللّه ظلّه:
حضرت علامه در فص موسوی #کتاب_احمدی فصوص الحکم در باب تفاسیر و تاویل حضرت شیخ اکبر سخنان شیرینی میفرمایند که چنین است:
این بیان و امثال این بیان در این کتاب شریف فصوص الحکم و همچنین در فتوحات مکیه و صحف تفسیریه اهل عرفان و خلاصه مطلق آثار قلمى این بزرگان در بیان آیات قرآنیه تفسیر انفسى قرآن است که ظاهر به حال خود محفوظ است و انتقالات عرفانى که همان تفسیر انفسى قرآن است بیان تأویلات آیات است
اسوه خوب بصیرت حضرت عبدالعظیم/همره ناب ولایت حضرت عبدالعظیم/اوزنسل مجتبی ویاوربراهل بیت/سیره اش باشد فتوت حضرت عبدالعظیم/حافظ اسلام وقرآن عالم درروزگار/رادمرد باشجاعت حضرت عبدالعظیم/عرضه کرده برامامش دین وایمان وهدف/شدفدایی امامت حضرت عبدالعظیم/ازقدومش کشورما شد مصفا وشریف/آن حریمش شدزیارت حضرت عبدالعظیم/کربلای کشورما بارگاه انورش/اوامید در شفاعت حضرت عبدالعظیم/زائرش صاحب زمان ورهبری وامتش/گشته است الگوی امت حضرت عبدالعظیم/
فرعون به سمت زن قدمی برمی دارد. و دست به سمت زن دراز می کند. گویا قصد دارد سربند از سر زن باز کرده موهایش را ببیند. ابراهیم سر به آسمان بلند کرده چیزی زمزمه می کند. فرعون ناگهان فریاد می زند. آنچه می بینم باورکردنی نیست. دست فرعون در هوا خشک شده. آن مرد دعا کرد و دست فرعون خشک شد. پروردگارا اندیشه ام به خطا نرفت. همان ابتدا فهمیدم که او مردی ست بزرگ. فرعون فریاد می زند: «این مرد جادوگر است. او مرا سحر کرده. کسی مرا یاری کند. جلاد را باخبر کنید گردن او
سوره غافر

زمر
سورهٔ غافر
فصلت

شماره سوره:
۴۰

جزء :
۲۴

نزول

ترتیب نزول:
۵۰

مکی/مدنی:
مکی

اطلاعات آماری

تعداد آیات:
۸۵

تعداد کلمات:
۱۲۲۸

تعداد حروف:
۵۱۰۹

سوره غافر چهلمین سوره و از سوره‌های مکی قرآن است که در جزء بیست و چهارم جای دارد. سوره غافر را سوره مؤمن نیز نامیده‌اند؛ زیرا درباره مؤمن آل فرعون سخن می‌گوید. موضوع اصلی این سوره، باطل نشان‌دادن جدال کفار برای از بین بردن حق (قرآن) است. در این سوره همچنین به داستان حضرت موسی(ع) و فر
چگونه نامه را در انگلیسی به خاتمه برسانیم
اگر خدای ناکرده برای تمرین یه موقع؛ و یا به اجبار(که قسمتتون بشه) خواستید نامه ای بنویسید . آخرش رو میتونید از این عبارتهای چاپلوسانه استفاده کنید :))))) شوخی کردم؛ این عبارت ها برای احترام اند. . Yours faithfully ارادتمند شما . Yours sincerely ارادتمند شما . Yours respectfully با احترام Yours cordially با احترام صمیمانه . Yours affectionately با احترام و محبت . Yours truly ارادتمند شما . Fondly از روی علاقه . Gratefully با سپاس . Best regards با بهترین احترام ه
فیلم "خروج خدایان و پادشاهان" اثر "ریدلی اسکات" روایت تحریف شده ای از "سفر خروج" در کتاب مقدس است. در این فیلم شخصی بنام موسی خدا را به صورت پسر بچه ای می بیند و از طرف او مأمور می شود که قوم بنی اسرائیل را از شر فرعون خلاص کند. ظاهرا پایه این حکایت بر اساس ماجرای حضرت موسی(ع) در کتاب مقدس است ولی شخصیت ترسیم شده برای موسی از نظر رفتار، اعتقاد و باور به پروردگار، شأنیت پیامبری ندارد و با شخصیت واقعی حضرت موسی (ع) که در قرآن کریم معرفی شده دارای فاصل
به احترام همه ی امکانهایی که تا ابد ازت سلب شد،و به احترام تک نگاهی که تا مغز استخوانت نفوذ کرد...بایــــــــــــــــــــــد ادامــــــــــــــــــــــــه داد
باید دنبال حال خوب بوداز نوع خاصش، از نوع خودت و بدونیم که "طبیعت معطل ما نمی مونه"
توی این همه سال درس بزرگی گرفتم از این همه آدمی که باهاشون ارتباط برقرار کردم و اون درس این بود که هر آدم یه اندازه از احترام رو میفهمه.واقعا بعضی ها معلوم نیست توی زندگی چی یاد گرفتند. توی چه خونواده ای زندگی کردند.یه مثال: شاید یکی دو سه هزار میلیارد رو نفهمه. ولی خوب یه میلیارد رو میفهمه. پس قد همون اندازش باید براش ارزش گذاشت. همین!

...عَنْ بَکْرِ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْجَعْفَرِیِ قَالَ: سَمِعْتُ أَبَا الْحَسَنِ ع یَقُولُ: «مَا لِی رَأَیْتُکَ عِنْدَ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ یَعْقُوبَ.» فَقَالَ: إِنَّهُ خَالِی. فَقَالَ: «إِنَّهُ یَقُولُ فِی اللَّهِ قَوْلًا عَظِیماً یَصِفُ اللَّهَ وَ لَا یُوصَفُ فَإِمَّا جَلَسْتَ مَعَهُ وَ تَرَکْتَنَا وَ إِمَّا جَلَسْتَ مَعَنَا وَ تَرَکْتَهُ.» فَقُلْتُ: هُوَ یَقُولُ مَا شَاءَ أَیُّ شَیْءٍ عَلَیَّ مِنْهُ إِذَا لَمْ أَقُلْ مَا یَ
تقویم شیعه
پنجم ربیع الاول
وفات حضرت سکینه علیها السلام
حضرت سکینه علیها السلام دختر امام حسین علیه السلام ۵۶ سال پس از واقعه کربلا، در شب پنجم ربیع الاول سال ۱۱۷ هجری قمری در مدینه وفات کرد.  مادر ایشان حضرت رباب علیها السلام است که با هم در واقعه کربلا حضور داشتند، و همواره با اسرا به کوفه و شام رفتند. در صبح روز رحلتش محمد بن عبد الله (نفس زکیه) چهارصد دینار عطر و عود خرید و پیرامون تابوت آن حضرت در مجمره‌ها سوزانید. خالد بن عبد الملک حاکم
نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش امام هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر امام هشتم نیز هست .لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از یک مادر هستند.
ادامه مطلب
تقویم شیعه
آخر صفر
شهادت امام رضا علیه السلام
حضرت ثامن الحجج مولانا علی بن موسی الرضا علیه السلام در سال ۲۰۳ هجری قمری بنا بر منابع: «کافی، جلد ۲، صفحه ۵۲۸؛ فیض العلام، صفحه ۲۰۰؛ بحار الانوار، جلد ۴۹، صفحه ۲۹۲؛ مستدرک سفینة البحار، جلد ۶، صفحه ۲۹۵؛ منتخب التواریخ، صفحه ۵۷۸» دو سال پس از شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها به شهادت رسیدند. سن مبارک حضرت ۴۹ یا ۵۵ سال بوده است. بنا بر نقلی در ۲۷ صفر حضرت امام رضا علیه السلام به شهادت رسیده‌اند و
جبرئیل خادم امام رضا علیه السلام
ذهبی از علمای بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
وقتی از ابو نواس شاعر برجسته عرب می‌پرسند: تو راجع به همه چیز شعر سرودی، چرا راجع به علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) شعر نمی‌گویی؟ می‌گوید:
فعلام ترکت مدح ابن موسی
و الخصال الّتی تجمّعن فیه
قلت: لا أستطیع مدح إمام
کان جبریلُ خادماً لأبیه
«من دیدم راجع به همه چیز شعر سرودم ولی حرفی درخور شأن والای علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) ندارم و بیان من در باره او جسارت در محضر
حضرت موسی (ع) در حالی ازدواج کرد که نه خانه داشت و نه ماشین و نه امکانات مالی .از دست فرعون نیز فراری بود.
ولی همه اینها مانع ازدواجش نشد.خداوند همه را به فضلش درست کرد.
فلما جاء ه و  قصّ علیه القصص قال لا تخف نجوت من القوم الظالمین
سوره قصص آیه 25
پس اگر دو طرف در ازدواج سخت نگیرند ( مخصوصا خانواده ها ) موانع ازدواج برطرف خواهد شد.
سومین خورشیدایران حضرت شاه چراغ/بارگاه اوگلستان حضرت شاه چراغ/ازتباراهل بیت ونسل پاک موسوی/چشمه ای براهل ایمان حضرت شاه چراغ/علم وتقوا و کمالش اسوه ای برشیعیان/شد حریمش نورباران حضرت شاه چراغ/داده برشیراز ومردم گوهر احسان خود/اوپناه بر غریبان حضرت شاه چراغ/گنبدنورانی او ملجاءاهل دل است/زمزم برلطف و عرفان حضرت شاه چراغ/اوبرادر بر رضا وحضرت معصومه بود/گشته است محبوب رحمان حضرت شاه چراغ/کشورماازوجودش غرق در آرامش است/زائرش مهدی دوران حضرت
موسی علیه‌السلام قرار است با ساحران فرعون مبارزه کند. سحر، علم پیشرفتهٔ جامعهٔ متمدنی است که او به رسالت در آن مبعوث شده. ساحران وفادار به فرعون، برترین و ماهرترین افراد در پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین فن موجود در روزگارشان هستند که علاوه بر مال و اموالی که آرزوی خودشان بوده، لطف مضاعفی نصیبشان شده و فرعون قول داده در صورت پیروزی، جزء حلقهٔ نزدیکان ویژهٔ او خواهند بود و این لطف مضاعف، انگیزهٔ مضاعف نیز ایجاد می‌کند.روز مسابقه، مجمع بزرگی
جبرئیل خادم امام رضا علیه السلام
ذهبی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
وقتی از ابو نواس شاعر برجسته عرب می‌پرسند: تو راجع به همه چیز شعر سرودی، چرا راجع به علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) شعر نمی‌گویی؟ می‌گوید:
فعلام ترکت مدح ابن موسی
و الخصال الّتی تجمّعن فیه
قلت: لا أستطیع مدح إمام
کان جبریلُ خادماً لأبیه
«من دیدم راجع به همه چیز شعر سرودم ولی حرفی درخور شأن والای علی بن موسی الرضا (علیهما السلام) ندارم و بیان من در باره او جسارت در م
دوچشمان اشک میریزدبرای حضرت باقر/جهان طوفانی غم در رثای حضرت باقر/امام پنجم شیعه نشان مصطفی دارد/به ماالطاف حق داده خدای حضرت باقر/شکافدعلم و دانشها برای عزت قرآن/ولایت برکتش باشدعطای حضرت باقر/ز نسل حیدروزهرا امام پنجمین باشد/پیام کربلا گشته ندای حضرت باقر/به زهرکین یک دشمن شده مسموم جان او/عنایات خداوندی رضای حضرت باقر/بقیع حضرت ایشان چقدرمظلوم گردیده/بدون زائری اینک فدای حضرت باقر/شده از افتخارات ومدال شیعیان مولا/تمام عاشقان اوگدای
حضرت محمد (ص)، رحمت و برکت خداوند متعال، مردی است که توسط مسلمانان و بسیاری از غیر مسلمانان محبوب شده است. او مردی است که در مواجهه با بدبختی به ما آموخت و ما را به زندگی در این دنیا آموزش داد اما به دنبال زندگی ابدی در آخرت هستیم. پیامبر (ص) به پیامبر (ص) گفت که خدا قرآن را آشکار کرد . در کنار این کتاب هدایت خدا پیامبر (ص) را فرستاد که رفتار و استانداردهای اخلاقی بالا نمونه ای برای همه ما است. هنگامی که مسلمانان ایمان خود را به یک خدا اعلام می ک
                                     بازگشت فرعون

قبل از شروع مطلب
باید این نکته را یاد آوری کنم اینکه عده ای که به چنین مسائل جنون آمیزی باور
دارند به هیچ عنوان به ما مربوط نیست ولی این مفاهیم را فر اوان در فیلمهایشان
بیان می کنند و نمایش می دهند  

ازنگاه خورشید پرستان
،فرعون زمان حضرت موسی مدیر برجسته ای بوده که بزرگترین حکومت کفر آمیز را بنا
نهاده ودوباره به دنبال زنده کردن مجدد اوهستند تا آن حکومت باشکوه را برپا کنند

به باور اینها چند
روش بر
احترام گذاشتن به انسان ها هم خیلی چیز خوبیه..
چرا درگیریم که احترام نذاریم نمیدونم..
چرا احترام نمیذاریم هم نمیدونم..
ولی توقع احترام داریم جالبیم..
خواسته هامون با عملکردهامون دنیا دنیا فاصله داره..
اون دنیا هم بریم همینیم.. خواسته هایی از خدا داریم که با اعمالمون فاصله داره..
همه که خدا نیستن کرم خودشون ببینند.. بعضی ها آینه آینه جواب میدهند..
خلاصه احترام و ادب خیلی چیز خوبیه..
این پاورپوینت در 22 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از مشخصات فردی حضرت داود،حضرت داود در اسلام،داستانی از حضرت داود در قرآن،نزول وحی و کتاب حضرت داود، لغزش درقضاوت و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد حضرت داوود در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
ولادت حضرت رقیه در سال 98 از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
ولادت حضرت رقیه س در سال 97 و 98 چه روزی است؟
تاریخ زاده حضرت رقیه در سال ۹۷ بر سازمان اسناد و منابعی که در مقاله تحت آموزش شده است حضرت رقیه در سال 57 هجری قمری زاده شدند درباره تاریخ. طبع جلت اسمائه؛ آنچه از تاریخ بر مى آید این است که حضرت رقیه علیها السلام بین واحد زمان ( 57 و 58 ه ق فرق مدینه منوره زاده شد و وفاتش فرق شهر صفر 61 هجرى 1 فرق دمشق 98 Must include 98.
ادامه مطلب
گریه کن بهرتقی روز عزای حضرت است/شیعه دائم افتخارش درولای حضرت است/اوجواداهل بیت و آشنای انبیاء/دین ما درسربلندی از صفای حضرت است/اوبود فرزند والابر امام دین رضا/کاظمینش معدنی بهرعطای حضرت است/همسرش مسموم کرده آن امام شیعیان/اشکها جاری چوزمزم از برای حضرت است/داغ جانسوز ولایت مثل عاشوراشده/برکت دنیا وعقبا دررضای حضرت است/میشود درمان درد و گلفشان عاشقی/قلبهاآرامش آن درشفای حضرت است/معدن جودالهی آسمان را اختراست/افتخار شیعانش که گدای حضرت
تقویم شیعه
بیست و پنجم رجب
شهادت امام موسی بن جعفر علیهما السلام
در این روز در سال ۱۸۳ هجری قمری بنا بر مشهور امام موسی بن جعفر علیهما السلام، در حبس سندی بن شاهک (لعنت الله علیه) به شهادت رسیدند. به روایت مرحوم کلینی روز شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام ششم رجب است. هارون ملعون به ظاهر برای زیارت و در حقیقت برای دستگیر نمودن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و فرستادن آن حضرت از مدینه به بغداد به مسجد النبی صلی الله علیه و آله آمد.
خلفای ظا
تقویم شیعه
بیست و پنجم رجب
شهادت امام موسی بن جعفر علیهما السلام
در این روز در سال ۱۸۳ هجری قمری بنا بر مشهور امام موسی بن جعفر علیهما السلام، در حبس سندی بن شاهک (لعنت الله علیه) به شهادت رسیدند. به روایت مرحوم کلینی روز شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام ششم رجب است. هارون ملعون به ظاهر برای زیارت و در حقیقت برای دستگیر نمودن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و فرستادن آن حضرت از مدینه به بغداد به مسجد النبی صلی الله علیه و آله آمد.
خلفای ظا
چرا در هنگام بردن نام اما عصر (عج) در دعاها دست بر سر میگذاریم و برای دیگر ائمه این عمل صورت نمی گیرد؟
 در حضور امام رضا«ع» کلمه قائم ذکر شد، آن حضرت برخاست , دست بر سر نهاد و فرمود : «اللهم عجّل فرجه»بحار الانوار( ج ۵۱، ص ۳۰)امام صادق«ع» فرمود : «سزاوار است هنگام ذکرصفت« قائم»  به پاخیزند و از خداوند تعجیل در فرجش را بخواهند» (الزام الناصب، ج ۱، ص ۲۷۱.) علت بلند شدن را از امام صادق (ع) پرسیدند ؛ ایشان فرمود: زیرا غیبت ایشان طولانی است و چون رأفت
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
قرآن دارای 6236 آیه است قرآن دارای 114 بسم الله الرحمن الرحیم است آیه 288 سوره بقره به آیه وام دادن نیز معروف است و بزرگترین آیه قران کوچکترین آیه قرآن « مدها متان » در سوره الرحمن است . بهترین شب در قرآن شب قدر است بهترین سوره قرآن « یس » است سوره « حمد » به مادر قرآن معروف است سوره فجر به سوره امام حسین (ع) معروف استسوره های اسراء حدید ، حشر ، صف ، جمعه ، نفابن ، واعلی به مسبحات مشهورند .  سوره قرآن مکی ، و 28 سوره مدنی استسوره « یس » به قلب قرآن مشهو
حضرت صادق ع فرمود رسولخدا ص فرموده هر که برتری پیر مردی را بخاطر گذشت سن او بداند و اورااحترام کند خداوند خاطر او را از هراس روز رستاخیز آسوده سازد و نیز فرمود ص هر کس احترام کند از کسی که موی   خود ا در اسلام سفید کرده خدای عزو جل از هراس روز قیامت اورااسوده سازد
تحقیق درباره داستان حقیقی کابالا
↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:13     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : داستان حقیقی کابالا سِفر خروج عنوان دومین کتاب تورات است. در این کتاب به تشریح نحوه خروج بنی‌اسرائیل از مصر تحت حمایت حضرت موسی(ع) و رهایی آنان از ظلم و ستم فرعون پرداخته شده است. فرعون بنی‌اسرا ...دریافت فایل
#حدیث_مهدوی 
امام زین العابدین(ع)
«فی القائم منا سنن من ستة من الأنبیاء، سنة من نوح، و سنته من ابراهیم، و سنته من موسی، و سنته من ایوب، و سنته من محمد صلوات الله علیهم. فاما من نوح فطول العمر، و اما من ابراهیم فخفأ الولادة و اعتزال الناس، و اما من موسی فالخوف و الغیبته، و اما من عیسی فاختلاف الناس فیه، و اما من ایوب فالفرج بعد البلوی، و اما من محمد صلی الله علیه و آله و سلم فالخروج بالسیف».
«در قائم ما شش نشانه از شش پیامبر هست، نشانی از حضرت نوح
کشور عراق همانطور که مدفن خاندان عصمت و طهارت است مدفن ۱۴ تن از پیامبران الهی نیز هست
قبر حضرت آدم و حضرت نوح
حضرت آدم اولین پیامبر الهی و حضرت نوح نبی در شهر نجف اشرف در جوار مضجع شریف حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام دفن هستند چنانچه ما در زیارت نامه ی حضرت امیر میخوانیم :
السلام علیک یا مولای و علی ضجیعیک آدم و نوح
سلام بر تو ای مولای من و بر دو بزرگواری که در کنار مضجع شریفت آرمیده اند : آدم و نوح
ادامه مطلب
کسایی که میتونند کمک کنند بهمون برای تقویت دوباره این طرح و اجرای اون برای شهادت حضرت زهرا اعلام آمادگی کنند همون طور که میدونین این طرح به این شکل هست که یک سری بسته های مختصر مفید فرهنگی تهیه میشه ودرایام شهادت و ولادت حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت معصومه (سلام الله علیهم اجمعین) توی پارک ها بین دخترای جوون پخش میشه .منتظر اعلام همکاریتون هستیم
کسایی که میتونند کمک کنند بهمون برای تقویت دوباره این طرح و اجرای اون برای شهادت حضرت زهرا اعلام آمادگی کنند همون طور که میدونین این طرح به این شکل هست که یک سری بسته های مختصر مفید فرهنگی تهیه میشه ودرایام شهادت و ولادت حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت معصومه (سلام الله علیهم اجمعین) توی پارک ها بین دخترای جوون پخش میشه .منتظر اعلام همکاریتون هستیم
ای خوب تر از خوب تر از خوب تر از خوب 
از روز ازل یاد تو در سینه محجوب
ای زلف تو گره خورده به پیچ و خم بسیار 
ای روی تو برخاسته با ماه به پیکار 
ای باده مستانه تقدیر الهی 
ای آمده در کار تو تدبیر الهی 
ای برده شراب لب تو هوش ز هشیار 
ای داده به یک اشاره تو خواب به بیدار 
ای آنکه نگفته غم دل لیک بدانی 
از خانه دل هرچه غم است نیک برانی 
ای حضرت جان حضرت جان حضرت جانی 
ای پادشه دین و جهان دلبر آنی! 
اندوه من از دوری تو باز فزون شد 
وقت است طبیب دل من خود
روایات مختلف از نحوه شهادت امام محمد تقی (ع) جواد الائمه ع 

در تـاریـخ شهادت نهمین امام شیعه حضرت جوادالائمه علیه السلام روایات گوناکونی وارد شده است، چنانکه مسعودى، روز شهادت حضرت را در پنجم ذى الحجه سال 219 ه.ق می داند،اما طبق مشهورترین روایات، عروج ملکوتی ایشان در آخر ماه ذى القعده سال 220 هجرى قمری بوده است، و در آن هنگام از سن شریفش تنها 25 سال و چند ماه گذشته بود.
نحوه شهادت امام محمد تقی (ع):
کیفیت شهادت امام جواد علیه السلام به اختلاف نقل
{تمثیلات و مثال های مهدوی - شماره 39}

کنکوری صدایش نزنیم

یاد امام زمان باید همیشگی باشد و نباید هروقت گرفتار شدیم بگوییم یا صاحب الزمان! زمان کنکور خیلی ها نذر میکنند و صلوات میفرستند. در حالیکه قرآن انتقاد می کند که چرا وقتی گرفتار میشوی یا الله میگویی؟ (عنکبوت آیه۶۵)
یاد لحظه ای، کار فرعون است. فرعون به محض اینکه دید دارد غرق میشود، گفت: خدایا الان توبه کردم. خدا گفت: «وَ لَیسَتِ التُوبَه» توبه فایده ای ندارد. توبه دقیقه آخر بی فایدست.
ما هم
نام نقی در این جهان همتا ندارد
پاکیزگی غیر از شما معنا ندارد
هادی اگر باشی برای بنده کافی است
راه سعادت غیر تو مولا ندارد
فهمیده ام از احترام پرده ی قصر
عالم به جز تو حضرت والا ندارد
بدخواه تو مبهوت مانده در جلالت
حرفی برای رد و یا حاشا ندارد
کردی مداوا زخم های دشمنت را
بی شک کسی چون تو دل دریا ندارد
این که دخیل نام تو شد مادر او
یعنی که دشمن غیر تو ماوا ندارد
کل کریمان از گدایان تو هستند
بسیار داری آن چه هر دارا ندارد
حاجت رواییِ گدای خانه ی تو
1- ﺁﺎﺕ ﺍﻭﻟﻪ ﺳﻮﺭﻩﻫﺎ ﺷﻤﺲ ﻭ ﻗﻤﺮ، ﺑﻪ ﻪ ﺍﻣﺮ ﺩﻻﻟﺖ ﺩﺍﺭﺩ؟
1 ‏) ﺁﻓﺮﻨﺶ ﻃﺒﻌﺖ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺧﺪﺍ
2 ‏) ﺳﻮﻨﺪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻪ ﻃﺒﻌﺖ ✔
3 ‏) ﺍﻣﺎﻧﺖ ﺑﻮﺩﻥ ﻃﺒﻌﺖ
2- ﺩﺭ ﻓﺮﻫﻨ ﻗﺮﺁﻥ، ﺍﻧﻔﺎﻝ ﺷﺎﻣﻞ ﻪ ﺰﻫﺎ ﻣﺷﻮﺩ؟
1 ‏) ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻌ
2 ‏) ﺟﻨﻞﻫﺎ ﻃﺒﻌ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ ✔
3- ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺳﺨﻦ ﺣﻀﺮﺕ ﻋﻠ ﻋﻠﻪﺍﻟﺴﻼﻡ ﺩﺭ ﺧﻄﺒﻪ 167 ﻧﻬﺞﺍﻟﺒﻼﻏﻪ، ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻪ ﺰ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﺯﻣﻦ ﻭ ﺁﻧﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻣﺭﻭﺪ
2 ‏) ﺣﻮﺍﻧﺎﺕ ﻭ ﻬﺎﺭ
ین پاورپوینت در 23 اسلاید به شکل کاملاً
منحصر به فرد زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از  خواب دیدین
حضرت یوسف،حضرت یوسف در چاه،حضرت یوسف در مصر،حضرت یوسف و زلیخا و سایر
مطالب مفید و ارزنده در مورد حضرت یوسف در این پاورپوینت درج شده است که
امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
تو❤️یای 60 و70 تهران و کرج شرط اول عضویت تو گروه ما ادب شخصیت احترام به ادمین و عضوای گروهه متقابلا همین برخوردم شک نکن با شماا دارناحترام = احترام - دوست گلم تو کار ادمین دخالت نکن ⚠️تایم پاکسازی ۱۲ظهر و 00:00 شب
دوستان عزیز برای دریافت گروههای بیشتر میتونید در کانال لینکدونی ما عضو بشید!
ادامه مطلب
نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش امام هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر امام هشتم نیز هست .
لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از یک مادر هستند.
احتمالاً ولادت آن حضرت در روز اول ذیقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدینه
منوره واقع شده است. دیرى نپایید که در همان سنین کودکى مواجه با مصیبت
شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد.
گفتگویی ناب با سردار حاج علی فضلی/ حضرت آقا فرمودند: حاج یداللهِ ما چطور است؟
یکشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵
مصاحبهکمتر پیش می آمد که در دوران دفاع مقدس؛ دو نفر این گونه با هم همکار و هماهنگ از ابتدای کار تا زمان شهادت یکی از آنها به این صورت کنار هم بمانند. 
بیشتر نیروها این دو دوست و فرمانده را «دوقلوهای عملیاتی » نام می بردند

. اما این دوستی و مودت هیچ گاه باعث نگردید تا حاج یدالله شان و درجه فرمانده خود را حتی در کی لحظه نگاه ندارد. حاجی که خ
اولین کسی که با دیکتاتوری عظیم فرعون دلیرانه به پا خواست؛
مرد نبود بلکه یک زن بود ... «بانو آسیه»
اولین کسی که مکه و کعبه را آباد کرد؛
مرد نبود ... بلکه یک زن بود ... «بانو هاجر»
اولین کسی که مبارک ترین آب روی زمین (زمزم) نوشید؛
مرد نبود ... بلکه یک زن بود ... «هاجر خاتون»
اولین کسی که به محمد مصطفی(ص) ایمان آورد؛
مرد نبود ... بلکه یک زن بود ... «بانو خدیجه»
اولین کسی که خونش برای اسلام ریخته شد و شهید شد؛
یک مرد نبود ... بلکه یک زن بود ... «بانو سمیه»
اولین
از کسی که در‌ دوران دانشجویی اش میخواست یا لااقل تصورش این بود که میخواهد جهان را تا آنجا که توان دارد جای بهتری کند رسیده ام به کسی که تمام هم و غمش یک چهل متری به اسم خانه و یک لگن به نام ماشین است و بد ماجرا اینجاست که به همین تفاله ی دنیا هم نمیرسد! تف به این دنیا که همین مردارش را هم از ما دریغ کرده که در جستجوی حداقل های معاش در‌ قعر هرم نیازهای مازلو بلولیم . 
دلم میخواهد از این کشور بروم . حتی دیگر نمیخواهم طبیب باشم و اینجا بمانم. چرا که ف
آیه‌ی شماره‌ی ۷۱ از سوره‌ی مبارکه‌ی طه
پایداری

متن آیه:
قَالَ ءَامَنتُمْ لَهُ قَبْلَ أَنْ ءَاذَنَ لَکُمْ  إِنَّهُ لَکَبِیرُکُمُ الَّذِى عَلَّمَکُمُ السِّحْرَ فَلَأُقَطِّعَنَّ أَیْدِیَکُمْ وَ أَرْجُلَکمُ مِّنْ خِلَافٍ وَ لَأُصَلِّبَنَّکُمْ فىِ جُذُوعِ النَّخْلِ وَ لَتَعْلَمُنَّ أَیُّنَا أَشَدُّ عَذَابًا وَ أَب

ترجمه‌ی آیه:
(فرعون) گفت: «آیا پیش از آن‌که به شما اذن دهم به او ایمان آوردید؟! مسلما او بزرگ شماست که به شما سحر آموخ
ﺳﺆﺍﻻﺕ ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﻫﻔﺘﻪ ﻬﺎﺭﺩﻡ 19 ﺩﻱ 1398 ‏»
-1 ﺍﻣﺎﻡ ﻋﺴﺮ ﻋﻠﻪﺍﻟﺴﻼﻡ ﻓﺮﻣﻮﺩ : ﻣﺎ ﺣﺠّﺖ ﺑﺮ ﻣﺮﺩﻡ ﻫﺴﺘﻢ ﻭ ﻪ ﺴ ﺣﺠّﺖ ﺑﺮﻣﺎﺳﺖ؟
1 ‏) ﺣﻀﺮﺕ ﻋﻠ ﻋﻠﻪﺍﻟﺴﻼﻡ
2 ‏) ﺣﻀﺮﺕ ﺯﻫﺮﺍ ﺳﻼﻡﺍﻟﻠﻪﻋﻠﻬﺎ ✅
3 ‏) ﺍﻣﺎﻡ ﻫﺎﺩ ﻋﻠﻪﺍﻟﺴﻼﻡ
-2 ﺎﻣﺒﺮ ﺍﺮﻡ ﺩﺭ ﺎﺳﺦ ﺑﻪ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺣﻀﺮﺕ ﺯﻫﺮﺍ ﺑﺮﺍ ﺧﺪﻣﺘﺎﺭ، ﻪ ﺮﺩ؟
1 ‏) ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺗﺴﺒﺤﺎﺕ ﻣﺨﺼﻮﺹ ✅
2 ‏) ﺗﻌﻦ ﺍﺯ ﻨﺰﺍﻥ
3 ‏) ﻃﺮﺩ ﺩﺧﺘﺮﺵ ﺯﻫﺮﺍ
-3 ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺩﺭ ﺁﺎﺕ ﺍﻭﻟﻪ ﺳﻮﺭﻩ ﻋﺒﺲ، ﻪ
﷽عروج با حضرت زهرا علیهاسلام

در نوافل شب به مقام شامخ حضرت زهرا سلام الله علیها توجه کنید و بدانید که استمداد گرفتن از آن حضرت موجب ترقی و قرب معنویی می شود و خدا شناسی انسان را زیاد می کند همچنین قبل از اذان صبح صلوات حضرت زهرا را بفرستید

⭕️ کنایه مجری تلویزیونی به عادل #فردوسی_پور/ "با افتخار به قوانین سازمان احترام می گذارم"
"محمدرضا احمدی" مجری ورزشی #شبکه_سه در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
افتخار داشتم به گروه خوب و ‌حرفه‌ای مسابقه #ستاره_ساز اضافه بشم.
از زحمات محمدحسین میثاقی عزیز تشکر می‌کنم و براش در عرصه جدید و برنامه فوتبال برتر آرزوی موفیقت دارم.
ما مدیون #تلویزیون هستیم و با افتخار به قوانین و چارچوب‌های سازمان احترام می گذاریم.
آیه ی ۱۸۵ سوره بقره
شَهْرُ رَمَضانَ الَّذی أُنْزِلَ فیهِ الْقُرْآنُ.  
سلام و عرض ادب و احترام خدمت همراهان گرانقدر
 احتراماباتحیت و آرزوی توفیق روزافزون برای شما نیکوکاران بزرگوار به استحضار می رساند درنظراست سفره احسان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها درشبهای ماه مبارک رمضان ( هرشب وبه همراه بسته افطاری) گسترده شودلذا ازشما بزرگواران تقاضا مندم درخصوص 
_ خدمت دراین سفره احسان_تامین منابع مالی  _تعین تعدادموردنیاز برای استفاده مددجوی

سلام علیکم
از ظهر روز گذشته که خطبه های نماز جمعه تهران توسط رهبر انقلاب قرائت گردید، بسیاری از دوستان انقلابی_غیر انقلابی به دنبال ارائه تحلیل های مختلفی بودند. عده ای متعجب از سخنان همیشگی رهبری و عده ای دیگر متعجب از حالات و حرکات رئیس جمهور بودند. در جواب عده اول باید گفت که قاعدتا حضرت آقا با این سن و تجربه های سیاسی نباید احساسی صحبت کنند ایشان باید به مانند حضرت موسی دائما به قوم خودشان تذکر دهند تا از قدرت پوشالی فرعون زمان نترسند
بسم الله الرحمن الرحیم
هر که این سوره را بخواند بعدد هر تصدیق کننده یونس وتکذیب کننده او و بعدد هرکه با فرعون غرق شده برایش حسنه نویسند و از جاهلان نباشد و در قیامت از مقربان بارگاه عزت باشد جهت درد پا یا روماتیسم این آیه را بر کوزه شامل روغن زیتون خوانده آنرا بجوشانند و بر پا بمالند (آیه ۱۰ و ۱۱و ۱۲ )
https://www.instagram.com/cnhamid.ir
www.CnHamid.ir
زندگینامه حضرت موسی(ع)
سال‏ها پیش در سرزمین مصر فرعون حکومت می‏کرد. او پادشاهی ظالم و ستمگر بود و مردم بنی‏ اسرائیل را آزار و اذیت می‏کرد. یک شب او خواب وحشتناکی می‏بیند.
صبح خوابش را برای کسانی که خواب راتعبیر می‏کنند تعریف کرد. آنها بعد از مدتی فکر کردن گفتند: به زودی پسری از بنی‏اسرائیل به دنیا خواهد آمد که حکومت شما را سرنگون می‏کند. فرعون بسیار ترسید به همین دلیل به سربازان خود دستور داد هر پسری را که در م
تقویم شیعه
یازدهم شعبان
ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام
در سال ۳۳ هجری قمری شبیه‌ترین مردم به خاتم الانبیاء صلی الله علیه و آله حضرت علی اکبر علیه السلام به دنیا آمد. نام آن حضرت علی، پدرشان حضرت سید الشهداء علیه السلام، مادرشان لیلی بنت مره ثقفی است. کنیه آن حضرت طبق فرمایش حضرت صادق علیه السلام ابا الحسن است. روایت بزنطی هم دلالت دارد که آن حضرت ازدواج کرده بودند. در زیارت وارده از حضرت صادق (علیه السلام) هم می‌خوانیم: صلی الله علیک و علی ع
نصب برنامه برای اندروید

کلیات زیارات به همراه صوت با امکانان اشتراک گذاری متن ها

شامل:

- زیارت حضرت رسول اکرم+صوت

- زیارت حضرت زهرا(ص)+صوت

- زیارت حضرت علی (ع) امین الله+صوت

- زیارت ائمه بقیع ( حضرت امام حسن مجتبى و امام زین العابدین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهم السلام )+صوت

- زیارت امام حسین (ع)+صوت

- زیارت امام موسی کاظم+صوت

- زیارت امام رضا (ع)+صوت

- زیارت امام جواد (ع)+صوت

- زیارت امام هادی (ع)+صوت

- زیارت امام حسن عسکری (ع)+صوت

- زیارت ا
بسم الله
به گمانم باید کمی بیشتر به خودم احترام بگذارم.
برای وقت هایی که نمی توانم کار کنم
برای این روزهایی که زیاد درد می کشم
وشب ها در کابوس هایم خودم را قطعه قطعه می کنم
باید به خودم و احساسم احترام بگذارم
به آرامشم.
به اینکه مجبور نیستم کارهایی را که از حد توانم فراتر است انجام بدهم.
احساس بی ارزش بودن می کنم
فقط به خاطر تو...
فقط وقتهایی که تو مرا تایید نمی کنی...
فقط برای اینکه من توی زندگی ات جایی ندارم.
این روزها همچنان درگیر پایان نامه ام
هو

من به اتفاق هانری کربن دو یا سه بار و البته به احترام حضرت قائم علیه السلام به مسجد جمکران رفتیم. سفر های خوبی هم بود و استفادهٔ معنوی فراوانی برای من داشت. مکان بسیار پر فیضی بود ، به خصوص اینکه هیچ کس حضور نداشت ، جای هیچگونه تظاهری نیز نبود. ولی حضور کربن در فضای جمکران همراه با تغییر حالت بسیار عمیقی بود که من در هیچ کجای دیگر در چهرهٔ او ندیده بودم. کربن در عالم دیگری فرو رفته بود و داشت خلسه ای خاص را تجربه می کرد. ما ساعت های متمادی را
درود بیکران خداوند بر فاطمه (س) که بهجت قلب و نور چشم رسول (ص) و عزیزترین انسان ها در پیشگاه او بود؛ وجودی که نور پیامبر(ص) سراسر او را احاطه نموده بود و از جهت شبیه ترین مردم در رفتار و کردار به رسول خدا بود. فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تسلیت باد.

دانلود صوت جلسه نهم:
سوال: آیا مومن و شیعه به برخی بیماری ها از نوع جذام و بیماری زشت مبتلا میشود یا خیر؟
خیر مبتلا نمیشود و این بیماری ها مانند یک نوع نفرین و لعنت هست که امامان و فرزندان و مومنین مبتلا نمیشود.
نکته: برخی روایات مفاد آن این استکه مومن به این قبیل بیماری ها مبتلا میشود. مثلا فلان چیز را نخورید که سبب فلان بیماری مثلا پیسی میشود. پس معلوم میشود که مومن باید به سفارش امامان عمل کند تا به این بیماری ها مبتلا نشود.
نکته: مومن آل فرعو
وفات حضرت خدیجه کبری (س) کسی که نخل اسلام با حمایتهای همه جانبه او از پیامبر ریشه گرفت بر همه میهمانان ضیافت الهی تسلیت باد
در سال دهم بعثت دو حادثه دردناک و جانسوز بر پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله وارد گشت، چنان که در تاریخ آمده است: «وَردَ عَلَی رَسولِ الله أمْران شدیدانِ عَظیمانِ وَ جَزَعَ جَزَعاً شدیداً؛ دو امر بزرگ و سخت بر پیامبر وارد شد به گونه‌ای که فریاد و ناله شدید حضرت بلند شد.» آن دو امر یکی رحلت جانسوز ابوطالب بود که در ۲۶ رجب س
معجزه عبارت است از امر خارق‌العاده‌ای که با اراده‌ی خدای متعال بدست مدعی نبوت، انجام می گیرد و نشانه‌ی صدق ادعای نبوت وی می باشد. طبق آیات قرآن، حضرت موسی علیه السلام شش معجزه برای قوم خود آشکار کرد و نُه معجزه‌ نیز برای فرعون و قوم او نازل شد.

در قرآن مجید برای حضرت موسی آیات و معجزات فراوانی آمده است از جمله:
1- تبدیل شدن عصا به مار عظیم و بلعیدن ابزار ساحران (فَإِذا هِیَ حَیَّةٌ تَسْعی‏)
2- ید بیضاء یا درخشیدن دست موسی (ع) همچون یک منبع نو
در کتاب اصول تشیع آمده است:[1]
نبوّت یعنی مأموریت مستقل از طرف خداوند متعال برای ابلاغ احکام و ارشاد خاص و عام، چه این مأموریت در خواب به او الهام شود چه در بیداری، چه به واسطه ملکی باشد و چه بلاواسطه از حق تعالی الهام بگیرد.
خلاصه کسیکه منصب پاسداری و راهنمائی را خداوند متعال مستقلاً به او مرحمت فرماید ولو نسبت به محیط کوچکی، او نبیّ است. لذا نباید با امامت اشتباه شود، زیرا امامت به معنای نیابت و معاونتِ پیغمبر است نه مأموریت بالاصالة و مستقل
الصلا ای عاشقان روی دوستالصلا ای بلبلان باغ عشقعالمی مشتاق دیدار شماستاین قفس را بشکنید ای طوطیان

الصلا ای رهروان کوی دوستالصلا ای تشنگان داغ عشقچرخ گردان از پی کار شماستبال بگشایید تا هندوستان

هفت پر از هفت شهر جان کنید"قاف و القرآن "میان جانتانفاش گویم یار مشتاق شماستفاش تر گویم شمایید آن نگارنفخۀ اویید و خود اویید هانخود نه آن فرعون کو بی عون وفربلکه آن فرعون با فر و شکوهسوی آتش رفت و آب لطف یافتهر کجا جانی است جای عشق باد
قصد قاف حضرت
دلتنگ دوران موفقیتم.
دورانی که همه چیز رو دور بود و از همه نظر خوش میدرخشیدم. همه چیز جور میشد، درس و مدرسه، زبان، المپیاد، قرآن، کنکور.
اگر از لحاظ مالی سبک بودم و وزنی نداشتم اما از لحاظ اعتبار و شخصیت، سنگین بودم و قضیه مالی اصلا به چشمم نمیومد.
دلتنگ عزت و احترام سابقم.
نمیدونم چی شد تا به خودم اومدم، همه چیزو از دست داده بودم و تنها خاطرات شیرین اون روزها برام باقی مونده بود.
حالا باید دوباره از نو حرکت کنم و بسازم انچه باید رو. زندگی امروز
تواضع یکی از موضوعات علم اخلاق اسلامی است که بیشتر خصلت های پسندیده از این سرمایه بزرگ، سرچشمه می گیرند. مرحوم نراقی در «معراج السعاده» در تعریف تواضع می گوید: «تواضع عبارت است از شکسته نفسی که نگذارد آدمی خود را بالاتر از دیگری ببیند و لازمه آن، رفتار و گفتاری است که دلالت بر احترام دیگران می کند. تواضع و فروتنی، اهمیت خاصی در اخلاق اسلامی دارد تا آنجا که خداوند به پیامبرش امر می فرمایند: «ای رسول من پرو بال رحمتت را بر تمام پیروان با ایمانت
تقویم شیعه
یازدهم ذی القعده
ولادت امام رضا علیه السلام
در روز پنجشنبه سال ۱۴۸ هجری قمری امام رضا علیه السلام در مدینه طیبه به دنیا آمد. در ولادت آن حضرت ۱۱ ذی الحجه و ۱۱ ربیع الاول نیز ذکر شده است. پدر آن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام، و مادرشان ام البنین نجمه علیها السلام است. نام مبارکشان علی است، و کنیه آن حضرت ابو الحسن است، و کنیه خاصشان ابو علی است. القاب حضرت سراج الله، نور الهدی، قرة عین المؤمنین، مکیدة الملحدین، کفو الملک، کافی الخ
تمجید و احترام از قاتل امام امیرمؤمنان علی علیه السلام و اعتراض به سید جوانان اهل بهشت!در شب 19 مبارک رمضان سال 40 هجری، بدترین خلق خدا، ابن ملجم مرادی لعنه الله علیه که در بسیاری از روایاتی که خود اهل سنت نقل نموده اند، پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم او را شقی ترین انسانها خوانده اند(1)، در مسجد کوفه با شمشیر زهرآلود و مسموم خویش در حال نماز، ضربتی محکم بر سر مبارک امام امیرمؤمنان علی علیه السلام فرود آورد و حضرت را در محراب عبادت به خون غ
همش فکر میکنم کاش لاأقل این دم آخر طبق ادعاهایی که دارن، باهام رفتار میکردن، به پاس اون 6 ماهی که باهاشون بودم و سعی کردم هیچ قانونی رو زیر پا نذارم. اما کلاً ترجیح میدم حرف نزنم و گله نکنم هیچوقت، خوشحال میشم آدما هم به سکوت آخرم احترام بذارن و در واقع "رهام" کنن و فقط برن! چون حرف زدن بعد از اینکه پر از اشتباهیم و خطا، چیزی نیست جز توجیه!
اگه به سکوتم احترام میذاشتن و توضیح نمیخواستن، لاأقل با این حس و حال بد تموم نمیشد همه چی!
برایم پیامی فرستاد که: «فلانی حالش خوبه؟ رو به راهه؟»
به احترام همه‌ی عشقی که در گذشته از نزدیک شاهدش بودم، به احترام همه‌ی محبت‌ها، مهربانی‌ها، خاطره‌ها، زندگی‌ها، به احترام احساسی که خودم از دل و جان درکش می‌کنم، به احترام همه‌ی نگرانی و شرم و محبتی که توی سؤالش بود، به احترام همه‌ی این‌ها دلم نیامد بگویم فلانی، عشق سابقت، همان که یک زمانی برای هم می‌مردید و فکر می‌کردید زندگی بدون آن یکی ممکن نیست و اصلا زندگی نیست و مردگی است و ز
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«صاحب این امر چهار نشانه از چهار پیامبر دارد: نشانی از حضرت موسی، نشانی از عیسی، نشانی از یوسف و نشانی از حضرت محمد صلی الله علیه و آله:- نشانه اش از حضرت موسی، وحشت و نگرانی است.- نشانه اش از حضرت یوسف، زندانی شدن اوست.- نشانه اش از حضرت عیسی، اختلاف مردم در حق اوست که می گویند: مرده است و برخی گویند نمرده است.- نشانه اش از رسول اکرم صلی الله علیه و آله قیام به شمشیر اوست».
الامامة و التبصرة/ ص94
#حدیث_مهدوی 
امام محمد باقر(ع)
«صاحب این امر چهار نشانه از چهار پیامبر دارد: نشانی از حضرت موسی، نشانی از عیسی، نشانی از یوسف و نشانی از حضرت محمد صلی الله علیه و آله:- نشانه اش از حضرت موسی، وحشت و نگرانی است.- نشانه اش از حضرت یوسف، زندانی شدن اوست.- نشانه اش از حضرت عیسی، اختلاف مردم در حق اوست که می گویند: مرده است و برخی گویند نمرده است.- نشانه اش از رسول اکرم صلی الله علیه و آله قیام به شمشیر اوست».
الامامة و التبصرة/ ص94
تقویم شیعه
چهارم شعبان
ولادت حضرت عباس علیه السلام
در این روز در سال ۲۶ هجری قمری علمدار کربلا سقای نینوا حضرت قمر منیر بنی هاشم ابو الفضل العباس علیه السلام به دنیا آمد. نام مشهور آن حضرت عباس علیه السلام است. به آن حضرت ابو الفضل، ابو القربه، قمر بنی هاشم، باب الحوائج، عبد صالح و سقا می‌گویند. پدرشان حضرت امیر المومنین علی بن ابی طالب علیهما السلام، و مادرشان حضرت ام البنین فاطمه علیها السلام دختر حزام کلابیه است. آن حضرت خوش سیما و زیبار

آرامش واقعی در پرتو احترام حاصل می شود...
 احترام به خود :
و لاتلقوا بایدیکم الی التهلکه (بقره، 195)
احترام به پدر و مادر:
و بالوالدین احسانا(بقره 83)
احترام به خدا:
لاتعبدون الا الله(بقره، 83)
احترام به خلق خدا:
و قولو للناس حسنا( بقره، 83)

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها